Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 3 людини

Система правової освіти та виховання

Дата: 16 березня 2018 о 18:29, Оновлено 23 лютого 2021 о 23:18
  
Система діяльності з правоосвітньої та правовиховної роботи
в  Червонопартизанській школі І-ІІІ ступенів

“Закони потрібні не для страху, а для допомоги громадянам...”

Вольтер

Головними пріоритетами роботи  Червонопартизанської школи з питання правового виховання і навчання на сучасному етапі є:

  • вдосконалення системи правоосвітньої роботи школи;
  • єдність національного і загальнолюдського; формування національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу;
  •  доступність для кожного учня всіх форм і типів освітніх послуг; рівність умов для повної реалізації здібностей, таланту учня;
  • організація правоосвітньої роботи з батьками та учнями;
  • підпорядкування змісту навчання й виховання всебічному розвитку особистості школяра.

          Школа бачить своєю головною метою забезпечення умов для навчання і виховання патріоту України, громадянина правової демократичної держави, який поважає її закони; формування навичок самоосвіти й самореалізації; розвитку сучасного і цілісного наукового світогляду.

Головні завдання школи:

  • виховання школяра як громадянина України, національно свідомої, вільної, демократичної, життєво і соціально компетентної особистості, здатної здійснювати самостійний вибір і приймати самостійні рішення у різноманітних життєвих ситуаціях, підготовленої до професійного самовизначення;
  • виховання в учнів поваги до Конституції України, державних символів України, прав і свобод людини і громадянина, почуття власної гідності, відповідальності
  • перед законом за свої дії, свідомого ставлення до обов`язків людини і громадянина;
  • задоволення потреб громадян у наданні загальної середньої освіти в обсязі понад державний мінімум шляхом введення факультативних занять та курсів за вибором;
  • оновлення змісту освіти, розробка та апробація нових форм, методів, технологій навчання та виховання;
  • різнобічний розвиток особистості учня, його здібностей і обдарувань, формування ціннісних орієнтацій, наукового світогляду;
  • збереження і зміцнення морального, фізичного і психічного здоров`я учнів;
  • створення умов для оволодіння системою наукових знань про природу, людину і суспільство;
  • розробка практичних управлінських механізмів щодо розбудови національної школи.

                   В нашій школі завдання правової освіти і виховання  реалізуються наступним шляхом:

         Правова освіта у Червонопартизанській ЗОШ І-ІІІ ступенів здійснюється за  такими напрямками роботи:

  • І напрям «Правова  освіта та виховання учнів  школи І ступеня»;
  • ІІ напрям «Правоосвітня  та право виховна робота з учнями школи ІІ ступеня»;
  • ІІІ напрям «Правоосвітня та правовиховна  робота із старшокласниками»;
  • ІУ напрям «Право освітня робота з батьками»;
  • У напрям «Підвищення правової  і професійної компетентності педагогів».

У 2014-2015 році учнями 8-го класу вивчався курс «Ми – громадяни України».

   Схема системи діяльності з правоосвітньої та правовиховної роботи
в  Червонопартизанській школі І-ІІІ ступенів 

          У 2015-2016  навчальному році  у Червонопартизанській ЗОШ І-ІІІ ступенів правове виховання здійснювалося на основі Конституції України, Програми правової освіти населення України, Програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11-х класів загальноосвітніх  навчальних закладів» та річного плану роботи школи. Метою його було формування у учнів переконання  у необхідності суворого додержання законів, прав та обов’язків, системи знань з питань основ держави і права, поваги до держави, до її законодавчих та виконавчих органів, потреб  та умінь  активно захищати  в установленому законом  порядку свої права та законні інтереси інших осіб. У нашій школі розроблено модель випускника школи. Перш за все, він має бути здібним до самовизначення і самореалізації, має високі рівень правової культури та правової свідомості. Педагогічний колектив формує у школярів наступні  суспільні цінності : політичні, правові, ідеологічні, економічні, соціальні.

       Проведено Тиждень незалежності України «Я – громадянин України», під час якого відбулися диспути. Конференції з питань історії України, вшанування героїв визвольного руху, випуск стіннівок, конкурс малюнків на асфальті.

         У вересні було проведено загальношкільний місячник  «Увага , діти 1», під час якого ознайомлено учнів із Законом України «Про дорожній рух», проведено  конкурс  дитячого  малюнку, зустрічи - бесіди  з працівником сільради Бдуленком В.В. (інспектор громадського правопорядку) та дільничний інспектором О.В. Пестрецовим. 

Традиційно  у школі проводиться місячник профілактики правопорушень, в рамках якого проводяться брейн-ринги «Чи знаєш ти закон?», лінійки по  паралелях «Незнання законів не звільняє від відповідальності», анкетування «Молодь  і анти правова поведінка», лекторій «Діти і закон».

          Формування правовиховної свідомості школярів здійснюється через загальношкільні свята. У 2015-2016  н.р. із залученням усієї шкільної родини було проведено такі заходи: «Гарт твого майбутнього», перегляд та обговорення мультимедійних презентацій та відеосюжетів «Твої права – твої обов’язки», випуск газет на правову тематику, конкурс малюнків учнів початкових класів «Твої права – дитино». Окремо проводяться заходи по відзначенню Дня Соборності, Дня  прав людини, вшанування героїв Крут, Небесної сотні.

         З метою розширення правової освіти учнів запроваджено рубрику правової інформації у загальношкільній газеті «Шкільний сайт».

       Протягом навчального року класоводами та класними керівниками, учителем історії та права практикувалося проведення інформаційних хвилин, на яких поряд із наголошеним и на пам’ятні дати акцентувалася увага на правове підґрунтя тих чи інших подій.

      У фойє школи та у кожній класній кімнаті  знаходяться куточки державної символіки. У шкільній кімнаті народознавства розміщено стенди «Вербівчани на захисті миру в Україні». У шкільній бібліотеці Компанієць О.Є. створено куточок інформаційно-популярної літератури,  постійно випускаються інформаційні стенди, де зібрано матеріали по правовому вихованню, попередженню правопорушень. Жоден учень не стоїть на обліку,  що є гарним показником ефективності правового виховання.

         З метою покращення дисципліни та самодисципліни, попередження злочинності і хуліганства у школі діє чітка система контролю за поведінкою на перервах і уроках. Зокрема проходить систематичне чергування класів на території школи  поряд із черговим класом, керівником  та  представником адміністрації. Для кращого контролю за поведінкою на уроках у класах заведено журнали відвідування та обліку роботи класів, в яких поурочно виставляються оцінки за роботу класу на уроці, санітарний стан, зауваження і пропозиції до учнів. В кінці місяця класними керівниками  проводиться аналіз роботи класу  та окремих його учнів. Для визначення зайнятості учнів в позаурочний час проводиться акція «Сім’я і діти», мета якої зібрати інформацію про кожного учня: стосунки в сім’ї, стосунки  з однолітками, інтереси та вподобання. Психологом школи було зібрано та доведено до відома дітей та батьків дану інформацію, вивчено питання про участь учнів закладу у гуртках, юнацьких організаціях.  Систематично проводиться обмін інформацією з правоохоронними органами з метою запобігання правопорушень. Учнівське самоврядування школи створено з метою залучення учнів до організації навчального та виховного процесу у школі, його діяльність спрямована на формування особистості дитини, лідера, захисту прав та гідності учнів, вміння керувати.

         Правове виховання у Червонопартизанській ЗОШ  - це  складова частина виховання в цілому. Кінцевим результатом правового виховання є реальні справи, вчинки у сфері правових відносин. Які свідчать про дієвість правового виховання.

 https://content.e-schools.info/verbizosh17/library/Грисенко_Н.docx

 https://content.e-schools.info/verbizosh17/library/Круглий_стіл_презентація_.ppt

 https://content.e-schools.info/verbizosh17/library/Довідка.doc

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.