Вербівський заклад повної загальної середньої освіти розташований за адресою: вулиця Зелена 1/б, с.Верби, Нижньосірогозького району, Херсонської облдасті. Стан будівель – задовільний, освітлення відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Навчання відбувається в одну зміну. Середня наповнюваність класів складає 7-8 учнів.
Заклад здійснює свою діяльність відповідно до Статуту, затвердженого відповідно до рішення V сесії Вербівської сільської ради Нижньосірогозького району Херсонської області. Територія закладу становить повністю огороджена та утримується в задовільному стані.
Для реалізації навчально-виховного процесу в закладі наявні 12 навчальних кабінетів, які забезпечені необхідною кількістю меблів: партами, стільцями, стінними шафами для навчально-методичної літератури, дидактичного та роздаткового матеріалів, технічними засобами навчання: телевізори (8 шт.), ноутбуки (5 шт.), планшети (4 шт.), оргтехніка. Комп’ютерний клас налічує 12 комп’ютерів, принтер. Завдяки спонсорській підтримці обладнаний інтерактивною дошкою, проектором, приєднаним до комп'ютера. Робота з інтерактивною дошкою впливає на більшу кількість чуттів учнів й завдяки цьому спрощує сприйняття та запам’ятовування інформації.
Усі навчальні приміщення мають доступ до мережі Інтернет та можливість використання вільної зони Wi-Fi.
В школі також є актова зала, обладнана мультимедійним проектором, бібліотека, спортивна зала, кімната школяра, музейні кімнати, методичний кабінет, їдальня, медичний кабінет. Бібліотечний фонд налічує 17300 примірників художньої та навчальної літератури.
Методичний кабінет Вербівського ЗПЗСО – центр навчальної, науково-методичної роботи з учителями. Це – робочий куточок. Структура і наповнюваність кабінету продумані і створені так, що матеріали, які є в наявності і зберігаються в ньому, розміщені раціонально і зручно для використання.
Методичний кабінет обладнано сучасними стендами, офісними шафами та столами.
У своїй діяльності методичний кабінет керується законами, постановами, указами, інструкціями Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Президента України, Міністерства освіти і науки України, рішеннями педагогічної та методичної ради школи.
Мета методичного кабінету – сприяти впровадженню науково-педагогічних знань, нових досягнень у галузі навчання та виховання учнів.У ньому проводяться педагогічні ради, інструктивно-методичні наради, засідання методичних об’єднань, семінари, педагогічні читання, засідання творчих груп, «Школи передового досвіду», здійснюється самоосвіта педагогів.
Одним із пріоритетних напрямків розвитку методичної роботи є впровадження новітніх інформаційно-комунікаційних технологій, що мають забезпечити методичний супровід навчально-виховного процесу, ефективність змісту та форм методичної роботи.
У методичному кабінеті існують як постійно діючі, так і змінні експозиції:
- діючі в поточному навчальному році програми;
- атестаційний куточок;
- склад методичних об’єднань, існуючих в закладі;
- зразки оформлення навчально-методичної документації;
- стенди з узагальнюючою інформацією.
Методичним кабінетом щорічно розробляються зразки навчально-методичної документації для педагогічних працівників закладу освіти:
- індивідуальний план роботи учителя;
- рекомендації по заповненню журналів навчальних занять;
- інструктивно-методичні картки проведення навчальних занять, в тому числі лабораторних та практичних;
- форми обліку навчальних досягнень;
- форми екзаменаційної документації;
- форми, необхідні для проведення атестації педагогічних працівників закладу освіти;
- форми моніторингових досліджень.
Методичний кабінет забезпечений комп’ютерами (3 шт.), що дозволяє оперативно забезпечувати учителів необхідними зразками навчально-методичної документації. Зроблено та оформлено ряд тематичних підбірок матеріалів у папках.
В ньому кожен учитель може знайти собі методичну літературу за фахом, визначити для себе проблему, над якою він буде працювати, методичні рекомендації щодо проведення сучасного уроку і виховних заходів. Представлені нагороди, матеріали атестаційної експертизи, літописи.
Вся робота, що проводиться в закладі освіти, висвітлюється у місцевих засобах масової інформації.
Завдяки підключенню до мережі Інтернет заклад здійснює електронний документообіг з сектором освіти, районним методичним кабінетом, іншими загальноосвітніми закладами. Доступ закладу до мережі Інтернет надається провайдером «Диджиком» зі швидкістю 10 Мбіт/с.
Електронна адреса закладу: verbi.zosh17@ukr.net
Сайт закладу: https://verbizosh17.e-schools.info/
Основними напрямками діяльності Вербівського заклду ПЗСО в процесі інформатизації є: інформаційно-технічне забезпечення школи; підвищення компетентності вчителів і учнів в області сучасних інформаційних технологій; інформатизація навчально-виховного процесу в школі; моніторинг якості освіти; розвиток шкільної медіатеки, медіаосвіти, віртуальної бібліотеки; участь в інтернет – проектах; електронний документообіг; використання інформаційних технологій в освітній статистичній звітності.
Кожен навчальний кабінет має телевізор, паспорт, в якому відображені загальні санітарно-гігієнічні умови приміщення кабінету, організація робочих місць, режим роботи кабінету, перелік методичної літератури, дидактичний та роздатковий матеріал, наочні посібники та технічне обладнання, постійні і змінні експозиції, в більшості кабінетів систематизовано навчально-методичне забезпечення.
Всі кабінети, де проводяться навчальні заняття, відповідають Положенню про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів, яке затверджене наказом МОН України за № 601 від 20.07.2004 р., Державним санітарним правилам і нормам влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу, які погоджені листом МОН України від 05.06.2001 р. за № 1/12-1459 та затверджені Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 14.08.2001 р. за № 63, в них створені необхідні умови для занять. Навчально-методичне забезпечення дозволяє в повному обсязі виконувати навчальні програми, за якими працює колектив учителів.
На першому поверсі закладу розміщено:
- змінні стенди та виставки початкової школи;
- куточок з охорони праці;
- виставка робіт учнів «Ми працю любимо, що в творчість перейшла»;
- інформаційно-довідковий куточок з Цивільного захисту;
- виставка малюнків учнів «Казкове дитинство»;
- стенд початкової школи «Пізнаємо, вчимося, творимо»;
- стенд «Творчість і фантазія»;
- куточок психолога;
- «Ти будеш жити, Україно, країна щастя і добра»;
- «Знай, вивчай, дотримуйся» – інформаційний куточок;
- Інформаційний вісник;
- Інформація для батьків;
- «Кращі учні»;
- «Куточок пожежної безпеки»;
- «Спортивна гордість школи»;
- Фотовиставка «Подорожуємо Польщею».
На другому поверсі закладу розміщено стенди:
- Музей історії школи: «Наша історія»;
- «Шкільний олімп»;
- «Зірки, що засяяли в нашій школі»;
- «Ми – майбутнє твоє, Україно»;
- фотовиставка «Зірки, що засяяли в нашій школі»;
- «Права дитини»;
- «Виховуємо громадянина України»;
- «Гурткова робота»;
- «Учнівське самоврядування»;
- «Куточок профорієнтації».
- Стенди «Психологічна служба закладу».
На високому рівні оформлені інформаційні стенди в учительській.
У закладі працює бібліотека, яка в своєму складі має читальну залу, кімнати видачі та зберігання літератури. В читальній залі є 3 персональних комп’ютери, що підключені до мережі Інтернет.
Бібліотечно-бібліографічний фонд бібліотеки закладу станом на 01.09.2019 року нараховує 36270 екземпляр. З них основний бібліотечний фонд (без урахування підручників) становить 19391 примірники.
Мовний склад основного бібліотечного фонду:
- книги українською мовою – 32%;
- книги російською мовою – 66%;
- книги іншими мовами – 2%;
Забезпечення учнів підручниками складає 100%.
Зазначена навчально-методична та довідкова література використовується за призначенням.
У закладі є 2 внутрішніх туалети ( туалет для дівчат, туалет для хлопців). Якість ремонту вбиралень – достатня.
В закладі проведено велику організаторську роботу по естетичному оформленню коридорів, класних кімнат, навчальних та адміністративних кабінетів, їдальні, рекреацій, влучно підібрано кольорову гаму. Чітко простежується єдиний підхід до оформлення всього приміщення школи.
Однією зі складових Нової української школи є створення сучасного освітнього середовища, зокрема багатофункціональних гнучких просторів, що сприяють різним формам роботи, мотивують до навчання.
Сучасний освітній простір ґрунтується на поєднанні двох принципів – гнучкості та стабільності.
Гнучкість та стабільність поєднуються через відповідне зонування.
Новий освітній простір – це кабінет, поділений на тематичні осередки. Облаштування класів відіграє вагому роль у сприйнятті учнями навчального процесу. З допомогою шкільного інтер'єру можна як ненав’язливо спонукати учнів до пізнавальної діяльності, так і сформувати абсолютно несприятливу для навчання атмосферу. Зонування класу дозволяє створити оптимальні умови для кожного виду діяльності. Тож освітній простір НУШ покликаний заохотити дітей розвиватися.
Класна кімната для 1,2 класів НУШ згідно рекомендацій МОН має містити такі тематичні зони:
- Освітній простір
- Зону відпочинку
- Осередок вчителя
- Зону творчості
- Читальний куточок
- Ігрову зону
Вдало організований простір у класах створює позитивну атмосферу, яка налаштовує школярів на продуктивну діяльність. Крім цього, оновлені вимоги до облаштування шкільних приміщень формують практичне і зручне для навчання середовище. Підхід НУШ до формування навчального простору базується на поєднанні принципів стабільності та гнучкості. Стабільність виявляється у незмінності основних підходів до навчання, єдності та системності цього процесу з прогнозованим результатом. Гнучкість дає можливість коригувати форми роботи, змінювати освітній простір і впроваджувати у нього нові розробки при збереженні базових принципів.
Оформлення класу початкової школи проводиться з дотриманням балансу між стабільністю та гнучкістю, а також врахування наявних ресурсів. Частина тематичних осередків розміщується в класах стаціонарно. Здебільшого мова йде про осередок вчителя та певні складові освітнього простору: шкільну дошку та великі шафи для навчальних матеріалів. Водночас одним з критеріїв вибору сучасних шкільних меблів є їхня мобільність. Ця характеристика дозволяє швидко та легко змінити розташування меблів у класі й таким чином трансформувати навчальну зону в зону творчості або відпочинку.
Освітній простір НУШ, окрім вже згаданих шкільної дошки та шаф для дидактичних матеріалів, містить робочі місця для учнів. Вимоги до умеблювання передбачають, що кожна класна кімната для 1,2,3 класів укомплектована одномісними партами для учнів. Парти можуть різної форми та кольорів. Однак всі вони безпечні, ергономічні та зручні. Оформлення 1,2 класів Нової української школи забезпечує учням вільний доступ до ряду навчальних матеріалів.
Зона відпочинку формується шляхом трансформації освітнього простору. Осередок для відпочинку передбачає поєднання можливостей для релаксації та спілкування. Основою зони відпочинку є килим та м'які пуфи для сидіння. Чудово доповнять цю зону безкаркасні крісла-мішки у 2 класі. Вони сприятимуть створенню неформальної атмосфери й допомагають дітям легше перейти до іншого виду діяльності.
Кожна класна кімната для 1,2 класу НУШ містить осередок для творчості. Ця зона не стаціонарна. Адже її легко організувати з допомогою сучасних мобільних парт. Творчий простір передбачає наявність певних матеріалів. Дітям для розвитку творчих здібностей є:
- фарби, кольорові олівці та аркуші для малювання
- ножиці, клей, старі журнали, кольоровий папір та картон для аплікацій
- пластилін або глина для ліплення
Здійснюючи оформлення класів початкової школи, передбачено місця для творчих робіт учнів. Освітній простір містить полиці, дошки для розміщення виставки дитячих витворів.
Наявність у кожному класі вільного доступу до бібліотечки спонукатиме дітей до читання.
При плануванні простору класних кімнат для 1,2,3 класів виділено місця для ігор. Відмінними варіантами цікавого та корисного дозвілля є різноманітні конструктори, головоломки, лото, доміно, пазли тощо. Такі ігри допомагають розвинути логічне мислення, математичні та конструкторські здібності дітей.
Зокрема, створення умов для вільного вибору дозвілля сприятиме зростанню рівня соціалізації та комунікативних навичок.
Отже, у Вербівському ЗПЗСО створені належні умови для проведення колективної та індивідуальної методичної роботи, вивченню та поширенню кращого передового педагогічного досвіду, науково-технічної та педагогічної інформації.