Рідна мова – багатство України
До Міжнародного дня рідної мови
Ну щоб, здавалося, слова…
Слова та голос – більш нічого.
А серце рветься-ожива, як їх почує!..
Знать, від Бога і голос той і ті слова…
Тарас Шевченко
Слова Великого Кобзаря, засновника нової української літературної мови, ніколи не залишать байдужими патріотів своєї держави, бо мова – то є серце народу.
Тернистий шлях пройшло наше рідне слово, та вистояло, щоб дати дужі крила поетові, ніжну мелодію музиканту, силу і духовність народові.
Квітни, розвивайся, зростай, Мово, виплекана колоссям таврійських степів, осяяна промінчиками ранкового сонця, омріяна добром та ніжністю матері, яка переймається про долю своїх дітей.
21 лютого все прогресивне людство Землі відзначає Міжнародний день рідної мови для сприяння мовній культурі й різноманітності. Для того, щоб мова не зникла, за свідченням науковців, необхідно, щоб нею спілкувалися принаймні сто тисяч людей.
Уже традиційно у Вербівському закладі повної загальної середньої освіти цей день починається святковою лінійкою, на якій учні читають вірші, захищають наукові учнівські проекти, демонструють відео презентації.
Для учнів початкових класів бібліотекарем закладу Компанієць О.Є. було проведено читацьку годину «Бринить у серцях рідна мова», на якому школярі декламували вірші українських поетів про красу і чарівність рідної мови. Говорили про те, що треба знати і плекати українську мову.
Олена Компанієць провела екскурсію бібліотекою для молодших здобувачів освіти. Бібліотекар ознайомила учнів 1і 2 класів з різними видами словників та енциклопедій, націливши дітей на можливість використання довідкової літератури у будь-якому віці.
Цьогоріч учні 1 та 2 класів підготували прекрасну декламацію віршів, класоводи Ірина Рощина, Олена Компанієць. Здобувачі освіти 4 класу, керівник Галина Палій продемонстрували інсценування «Божі дари» і виконали пісню М.Катричко «Рідна мова». Протягом тижня були проведені класні години «Моя неповторна і єдина» й «Мова єднання», години спілкування та інформаційні хвилинки у середніх і старших класах.
Головна декларована мета дня рідної мови – сприяння мовній різноманітності світу і стимулювання вивчення іноземних мов населенням різних країн, оскільки мови вважаються важливим інструментом розвитку духовної спадщини планети.
Підсумком святкування став конкурс юних філологів « Мовний крос», який об’єднав учасників у дві команди «Мовознавці» та «Словограй», який підготували вчителі української мови і літератури Анжела Романовська та Олена Караянова. Конкурси «Мовне асорті», «Алфавітний калейдоскоп», «Розгадування тайнопису» та інші показала гарні знання й ерудицію школярів з рідної мови.
Компетентне журі у складі директора закладу Олени Білокриницької та вчителів-предметників Валентини Полякової, Наталії Грисенко підбили підсумки. Переможцями стала команда «Мовознавці». Також були нагороджені грамотами найактивніші учасники турніру: Андрій Рязанов, учень 7 класу і Тетяна Павликівська, учениця 9 класу.
Директор закладу Олена Білокриницька підсумувала, що Свято рідної мови у Вербівського закладі повнох загальної середньої освіти ще раз підтвердило готовність українців вивчати рідну мову, удосконалювати культуру мовлення та берегти національний скарб.