Бабин яр: без права на забуття
Звичайний яр, брудний і неохайний,
Тремтливі віти двох блідих осик.
Ні, це не тиша… Незгасимий крик.
Блищить на мокрій ткані крутоярів
Розбите скло старечих окулярів
І дотліває кинутий набік
Скривавлений дитячий черевик.
Могильний вітер з тих ярів повіяв,
Чад смертних вогнищ, пил дрімучих згар.
Дивився Київ, гнівнолиций Київ,
Як полум’ям метався Бабин Яр.
За пломінь цей не може буть покути.
За погар цей нема ще міри мсти.
Будь проклят той, хто зважиться забути!
Будь проклят той, хто скаже нам: прости!
Пройдуть роки, але ніколи не забудуться криваві злочини нацистського «нового порядку»: страхіття гітлерівських концтаборів, масових розстрілів, душогубок, убивств.
З метою виховання історичної пам’яті в учнів, формування почуття патріотизму й любові до рідної землі у Вербівському ЗПЗСО заступником директора з НВР Грисенко Н.С. та педагогом – організатором Босою Н.А. було проведено загальношкільний захід «Історія трагедії Бабиного Яру», на якому учні закладу занурилися у жахливі сторінки нашої історії. Не можна було байдуже сприймати декламацію віршів, тривожні мелодії даної тематики. Хвилина мовчання стала, як пам’ять про невинно загиблих у Бабиному яру.
Класоводи 1-4-х класів Палій Г.Л., Рощиною І.П., Компанієць О.Є., Волошина С.В. запросили своїх вихованців до перегляду та обговорення мультимедійної презентації «Бабин Яр: без права на забуття». Для учнів 5-6-х класів було організовано класними керівниками Караяновою О.І. і Босою Н.А. круглий стіл «Бабин Яр – від пам’яті жертв до єднання пам’яті». Класні керівники 7-8-х класів підготували для учнів виховну годину «Бабин Яр: символ вічної скорботи». Старшокласники мали можливість стати учасниками уроку-мужності «Бабин Яр – трагедія народу України», який підготувала кл.керівник Романовська А.І.
Бібліотекарем школи Компанієць О.Є. підготовлено інформаційний куточок «Історія і трагедія Бабиного Яру».
Річниця трагедії Бабиного Яру завжди була й залишається приводом не тільки згадати про жертв війни та Голокосту, але й вшанувати героїв опору нацизму, що стали взірцем взаємоповаги між народами, прикладом духовного подвигу заради порятунку життя людей.