«Ми – різні, але ми – єдині» До Дня Соборності України
Єдина і свята, моя ти Україно,
Ми діти твої на віки.
Нам берегти тебе, Соборну і єдину
І нам твою історію нести.
У ці дні весь український народ відзначає 100- річницю Акту Злуки українських земель в Єдину Українську Соборну державу. 22 січня 1919 року у Києві під золотими куполами святої Софії відбулося підписання Акту Злуки – возз’єднання українських земель. Того далекого зимового дня з доброї волі Західноукраїнської Народної Республіки вперше в нашій історії воєдино злилися століттями відірвані одна від одної частини великої України – Західна та Східна.
Здійснилася віковічна мрія, якою жив і за яку боровся багатостраждальний народ. У новітній історії нашої держави ця подія посідає особливе місце, адже вона стала першим виявом становлення сучасної української нації, її прагнення єдності.
Вербівський заклад ПЗСО активно долучилися до святкування знаменної дати. Заступником директора з НВР Грисенко Н.С та педагогом – організатором Босою Н.А. проведено загальношкільний захід «Україна – єдина і неподільна соборна держава». Усі присутні мали можливість переглянути відео сюжети історичних хронік «Соборність 1919 року - єдина держава», почути декламацію поезій, талановите виконання пісень даної тематики, інсценування. На завершення свята Директор школи Олена Білокриницька привітала всіх присутніх з Днем Соборності й сказала, що незалежність України не була нам подарована. За неї віддали життя тисячі кращих синів і дочок нації. І ми повинні бути вдячні нашим співвітчизникам, які дали нам таку можливість. Ми – різні, але ми – єдині. Олена Миколаївна подякувала організаторам та учасникам свята.
Класоводи 1-4-х класів Палій Г.Л., Рощиною І.П., Компанієць О.Є., Волошина С.В. провели зі школярами пізнавальну годину та переглянули мультимедійну презентацію «Україна в нас одна ». Класні керівники 5-8-х класів Полякова В.В., Боса Н.А., Вороний О.В. запросили своїх учнів на виховні години з наступних тем: «Історія та сьогодення української Соборності», «Свято Злуки. Політика пам’яті». Здобувачі освіти 9- 11-х класів стали учасниками учнівської конференції «У боротьбі за незалежність », до якої їх запросили класні керівники Романовська А.І., Волошин Ю.Я., Поліщук Л.М.