«ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ – ГАНЕБНЕ ЯВИЩЕ СУЧАСНОСТІ!» ЗАНЯТТЯ З ЕЛЕМЕНТАМИ ТРЕНІНГУ
19 жовтня 2018 року у актовій залі Червонопартизанської ЗОШ І-ІІІ ступенів зібралися здобувачі освіти та вчителі, щоб поговорити про ганебне явище – торгівля людьми.
Можливо дехто і не здогадується, що ця проблема існує у всьому світі і набуває глобальних масштабів. Мета зустрічі полягала в тому, щоб ще більше дізнатися про торгівлю людьми, усвідомити гостроту питання, визначити причини, форми та ознаки цього явища, розкрити шляхи попадання в цю ситуацію, щоб попередити чи унеможливити попадання кожного у, так зване, рабство. Адже торгівля людьми неабияк стосується нашої держави.
Ця проблема не визнає державних кордонів, не робить різниці між розвиненими державами та державами, що розвиваються. Вона чудово адаптована як до бідності, так і до розкоші.
Використовуючи складну економічну ситуацію в Україні, високий рівень безробіття і правову недосконалість країни, малу обізнаність населення нечисті на руки ділки організували кримінальний бізнес - запрошення громадян працювати за кордоном, де ті зазнають жорстокої експлуатації, заробляючи мізерні кошти для себе і тисячі - для організаторі цього бізнесу.
Ведучі зустрічі шкільний практичний психолог Валентина Полякова та педагог-організатор Наталя Боса провели вправу «Ланцюг злочинних дій торгівців людьми», використавши матеріали Кримінального кодексу України і виписки з Протоколу до Конвенції ООН про міжнародну організовану злочинність матеріали , підготували відеоролик «Торгівля людьми», звернувшись до Конституції України (ст. 21) про права і свободи людини.
Через вправу « Асоціації» педагоги залучили школярів до діалогу. Учні вивели тези та зробили висновки.
Проблема торгівлі людьми є не тільки проблемою економічною або соціальною. Торгівля людьми - це насамперед злочин. А за кожним злочином неминуче випливає покарання. І ті, хто задіяні в ланцюзі торгівлі людьми, повинні це розуміти.
А що стосується захисту жертв торгівлі людьми, то насамперед важлива достатня інформованість, яка допоможе зробити правильний вибір.
Вислів «Діти – наше майбутнє» є не просто красивою фразою. Доля будь-якої спільності, нації, держави в майбутньому залежить від того, якою буде якість людей, котрі населятимуть її. Інвестиції, вкладені у дитинство, ніколи не завдають збитків – вони повернуться суспільству сторицею.